Club News

Results for our 3rd Club Day

1 Meikle Andrea 42
2 Govind Hira 39
2 Tu’ulima Fasi 39
4 Brown Matt 37
4 Gaundan Raj 37
4 Smith Steve 37
4 Wright Glenn 37
4 Armstrong Steve 37

Results for our 2nd Club Day

1 Raj Narayan 66
1 Tony McLaughlin 68
1 Naren Patel 68
1 Mike Quinn 69
5 Kathy Blick 69
5 Peter Riddell 69
5 Glenn Wright 70
5 Dave Eddington 70
5 Brent Symons 70
10 Grant Boomer 71
10 Chris May 71
10 Katarina O’Callaghan 71

Winner of the Harry Devos Memorial

Winner of the Harry Devos Memorial with 74 stablefords: Barry Dawe and Robyn Sherwood.

Full results:

Position Name Stableford
1 Barry Dawe
Robyn Sherwood
74
2 Lance Pupuke
Judy Simpson
71
3 Ryan Woolly
Noeline Southon
69
4 Roger Paterson
Jill Kinloch
68
1 Lilo Galuefa
Mike Kuiti
74
2 Elama Maea
Awan Gde
69

Results for our 1st Club Day

Results below…

2017 Summer Cup Results

1. Brian McLaughlin – 61
2. Naren Patel – 62
3. Marko Bogievski – 63
4. Garth Cheyne – 68
5. Robbie McLean – 69
6. Eduard Magadia – 70
7. Mike Debney – 70

Winners

Midweek Women’s Club Championships were played on Wednesday 28th September. Winner of the Silver Division was Agnes Han and the Bronze Division winner was Mi Hyang Lee. Congratulations to both of them.

Results of Club Day 13

1st – Daniel Jackson 47
2nd – Mi Hyang Lee 39
3rd – Shane Stratford 38
4th – Raj Gaundan 36
5th – Jill Kinloch 36
6th – Dean Robb 35
7th – C Arye 35
8th – Stu Scott 34
9th – Dion Codyre 32
10th – Beth Stafford 32

Lucky Card Winner: Stu Scott

13

Results of Club Day 9

Results of Club Day which was held on 11th Sept.

1 Andrea Meikle 42
2 Daniel Jackson 41
3 Peter Riddell 39
4 Yuriko Manabe 36
5 Raj Gaundan 36
6 Chris May 36
7 Gaye Langridge 35
8 Hira Govind 34
9 Naren Patel 34
10 Carolyn Arye 33
10 Pat Muaau 33
10 Peter Gapes 33
10 Peter Rewiti 33
10 Shinji Manabe 33
10 Woosik Chung 33

Congratulations to the lucky card draw winner: Matthew Brown

Results of Shandon Open

Here are the results of the Shandon Open which was held on Saturday 30 July 2016.

A strongly contested competition with really difficult weather conditions in the afternoon. Shandon thrilled to have taken out the major prize and runner –up. And also the Women’s Prize.

Results were

Gross:

1st – Richard Pegg
2nd – Mathew Pegg
3rd – Daniel Hillier

Nett:

1st – Caleb Kahui
2nd – Daniel Dexter

Women’s Gross:

1st – Darae Chung

Women’s Nett:

1st – Shontalia William

 

Photo: Richard Pegg, Darae Chung and our President Alan Hunt.